לימוד אנגלית מדוברת – לדבר אנגלית כמו אנגלים


למרות שבישראל מתחילים ללמוד אנגלית כבר בכיתה ג', וכל ילד חשוף לשפה האנגלית מכיוונים שונים כבר מגיל אפס אפשר לומר, עדיין אנחנו מוצאים צורך וחשיבות להירשם אל קורס אנגלית מדוברת בה נוכל להעמיק את יכולות הדיבור שלנו באנגלית.

לכאורה זה נשמע סותר , שלא נגיד ביקורתי, מדוע שנצטרך לפנות אל לימוד אנגלית מדוברת אם כל חיינו אנחנו מוקפים בשפה זו ומסוגלים לרכוש יכולות שיחה בלי שנצטרך לפתוח ספר או לעבור מבחן אחד? ובכן מיד נגלה, כיצד קורס במסגרת בית ספר לאנגלית מועיל לנו הרבה יותר מאשר לימוד אנגלית משחקן אמריקאי או ראפר, והנה לנו הרמז הראשון


מה לומדים במסגרת לימוד אנגלית מדוברת

עד כה למדנו שבקורסים שונים לאנגלית, מלמדים את הסטודנטים את הדקדוק השפה, יכולות קריאה וכתיבה, את האלמנטים השונים בזמנים ובגופים בשפה וכן למדנו אודות קורסי אנגלית שמיועדים לקהלים ספציפיים כמו ילדים ואנשי עסקים.

בקורס אנגלית מדוברת פונים גם לקהל מסוים וגם לתחום לימודים מסוים של השפה. לגבי הקהל, אזי שהקורס פונה יותר למי שעומד לטייל במדינות דוברות אנגלית. הסיבה קשורה לתחום הלימודים בו קשור הקורס. הקורס עוסק במיומונות דיבור ויכולת ניהול שיחה בשפה האנגלית. הוא אומנם מתעסק בדקדוק ובהטייה נכונה של המילים אך המהות שלו היא לאפשר לנרשמים אל הקורס, לדעת לעמוד מול דובר אנגלית ולנהל איתו שיחה בה הוא יוכל לומר בצורה מה שהוא רוצה ולהבין את מה שעונים לו בחזרה.  זו הסיבה שהקורס עוסק באלמנטים כגון:

  • יכולות שיחה
  • הרחבת אוצר המילים
  • רכישת מיומנויות בשפה
  • הבנת הנשמע


רמות של קורס אנגלית מדוברת

בתי ספר לאנגלית כידוע נוהגים לחלק את הקורסים השונים לרמות שונות במטרה ליצור הפרדה בין התלמידים שיודעים יותר לאלו שיודעים פחות.
הרמה הבסיסית עוסקת במיומנויות בסיסיות של השפה. רמה זו מתאימה למי מבקש לנהל שיחה בסיסית עם דוברי השפה האנגלית.

הרמה הבינונית פונה למי שכבר דובר את השפה ומבקש לשפר במעט את יכולות השיחה שלו, במובן מסוים אפשר לומר שמדובר על מי שחסר לו ביטחון עצמי לניהול שיחה של ממש בשפה האנגלית. כאן אנחנו מדברים על שיפור אוצר המילים, שיפור הדקדוק, הבנת משפטים לא שכיחים ועוד.

ברמה המתקדמת אנחנו נזכה למצוא לצידנו את דוברי השפה שעומדים, ככל הנראה, לעבור לגור בארץ דוברת אנגלית או עומדים לעבוד עם דוברי השפה והם מבקשים לרכוש יכולות גבוהות של ניהול שיחה בשפה האנגלית. כאן תלמדו לדבר אנגלית בשטף, תכירו פתגמים, תרכשו יכולות שיחה על נושאים גבוהים וכן יכולות ביטוי במבטא …


היכן לומדים קורס אנגלית מדוברת

בית הספר האמריקאי – אחד מבתי הספר המובילים בישראל ללימוד אנגלית, עורך קורסים גם לאנגלית מדוברת. הקורס מתבצע ברמות שונות מבסיסית ועד מתקדמת, כאשר התלמידים מחולקים לרמות שונות לפני תחילת הלימודים ועם סיום הקורס במידה והם עמדו בתנאים, הם יכולים לעבור לקורס הבא.

ביירון – בית ספר לשפות של חברת  התרגום ביירון, עורך קורס אנגלית מדובר לשיפור יכולת השיחה והקניית ביטחון עצמי בעת שיחה עם דובר אנגלית. במהלך הקורס לומדים גם אנגלית מדוברת רגילה וגם אנגלית עסקית מדוברת.

וול סטריט – בית ספר מוביל ללימוד אנגלית, עורך , כזכור לנו, קורסים ללימוד אנגלית , ובין היתר היא עורכת קורסים ללימוד אנגלית מדוברת ברמות שונות, מילדים ומעלה.


ולסיום, למה ללמוד אנגלית מדוברת

  • עם כל הכבוד לשחקני הקולנוע, אף אחד במציאות לא ידבר איתנו ככה
  • משירי ראפ או רוק לא נלמד לדבר אנגלית
  • כדי לנהל שיחה אמיתית אנחנו צריכים דקדוק נכון
  • לדבר שפה זרה זו עבודה ועבודה מסוג זה צריך ללמוד
  • כדי שיתרשמו מאיתנו אנחנו צריכים לדבר ולהבין ביטויים לא שכיחים

רוצים לדעת עוד על אנגלית מדוברת? אצלנו תמצאו את כל המידע שאתם צריכים בתחום כולל אפשרות לקבל הצעות מחיר מבתי ספר מובילים בישראל

השארת תגובה