לימודי אנגלית עסקית


נתונים מראים שבממוצע שולח מנהל יותר מ-100 מיילים ביום. אם הוא מנהל של חברה שמנהלת עסקים בינלאומיים, סביר להניח שחצי מהם לפחות נכתבים באנגלית.

נכון שרוב המיילים או כולם לא אמורים להיכתב באנגלית שקספירית, אך מספיק מספר טעויות כדי ליצור חוסר הבנה ולא פחות גרוע, מבוכה רבה בין הצדדים.
 
את הפתרון מוצאים מנהלים רבים בלימודי אנגלית עסקית. אם נדמה לנו שהסתיימו לימודי אנגלית בתיכון או באוניברסיטה, עת קיבלנו פטור בשנה א', אזי שטעינו. כאשר אנו הופכים להיות מנהלים ואנשי עסקים בכירים, אנו יכולים ואף מומלץ לפנות אל לימודי אנגלית עסקית, על מנת שלא נצטרך להסתמך על האנגלית שלמדנו בתיכון או זו המוכרת לנו מהטלוויזיה.


מה לומדים במהלך לימודי אנגלית עסקית?
 
לימודי אנגלית עסקית מיודעים ללמד אותנו, לדבר אנגלית בצורה נכונה אך מעבר לכך, היא עוזרת לנו להבין ביטויים ופירושים בהם משתמשים בעולם העסקי. אם ניקח למשל יזם המתעסק בנדל"ן, אזי שאנגלית עסקית אמורה לעזור לנו ללמוד על חוקי בנייה, חוזים, תקנים וכדומה.
 
אנגלית עסקית תעזור לאנשי עסקים ללמוד כיצד כותבים מכתב בצורה נכונה, כיצד מגישים הצעת מחיר, ואף כיצד מנהלים מו"מ וראיונות עבודה באנגלית. הרעיון שעומד מאחורי לימודים אלו, הם לא רק להכין את איש העסקים לשוחח או לקרוא בשפה אנגלית, לדבר או לכתוב, אלא גם להבין מעבר לכך, ביטויים עם כפל משמעות, ביטויי גוף, תרבות ועוד.
 
מי שחושב שהאנגלית אותה הוא למד בטלוויזיה אמורה להספיק לו, הן מבחינת שיחה והן מבחינת הבנה של האדם העומד לפניו, צריך לזכור, תחילה, שהטלוויזיה מציגה באופן מוקצן את הדמויות ומכאן שאי אפשר להסיק מהדמות שאנו מכירים ממנה על האנשים שעומדים לפנינו. שנית, השפה הטלוויזיונית איננה השפה אותה נצטרך לדבר במהלך מו"מ או שיחה עסקית רגילה.
 
מי צריך לקחת שיעורי אנגלית עסקית?
 
כמעט כל מי שיש לו יחסים עם גורמים זרים רצוי שילמד קורס אנגלית עסקית. למשל, עורכי דין יעשו נכון אם ייקחו שיעורי אנגלית עסקית כדי ללמוד על חוקים ותקנות, יזמים יעשו נכון אם ייקחו שיעורים כדי ללמוד אנגלית עסקית תקינה ואפילו מתכנתים שכל עולמם הוא באנגלית, יעשו נכון אם יקחו שיעורים כדי להכיר את השפה של המתכנתים מעבר לים.
 
מתי יש לקחת שיעורי אנגלית עסקית?
 
הדבר משתנה בהתאם לתפקיד שלנו. יש מי שכל חייו המקצועיים עובד עם גורמים זרים ומכאן רצוי שכבר בתחילת דרכו ייקחו שיעורים אנגלית עסקית. יש מי שנשלח לעבוד בארץ אחרת (ריקולשיין) ורצוי שבטרם הוא עובר מדינה, שיעשה זאת. מי שמעת לעת מנהל יחסים עם גורמים זרים, רצוי שיפנה לעצמו מעט זמן וילמד בדרך אנגלית עסקית.
 
מחירים של שיעורי אנגלית עסקית 
 
שיעורי אנגלית עסקית ניתנים בבתי ספר ללימודי אנגלית וכן אצל מורים פרטיים שהוכשרו לכך. בתי הספר המובילים בתחום הם וול סטריט, ברליץ
ובית ספר לאנגלית האמריקאי בעוד מורים פרטיים לוקחים תשלום של 200-250 פר שיעור, בבתי ספר ללימוד אנגלית, המחיר נע בין 5000 ל10000 שקל, תלוי בכמות השיעורים וסוג הקורס שבוחרים.

השארת תגובה